Trumpi anglų kalbos pokalbiai darbo aplinkoje

Patinka jums tai ar ne, bet trumpi pokalbiai darbo, verslo aplinkoje atlieka pakankamai svarbią funkciją. Nesvarbu ar tai vyksta lifte, ar konferencijų salėje, o gal pokalbio telefonu metu, tokie trumpi pokalbiai gali pasirodyti bereikšmiai, bet iš tiesų turi net keletą paskirčių. Viena iš jų, trumpi pokalbiai skirti ledams pralaužti. Tai padeda mums kurti vertingus, kupinus pasitikėjimo santykius su savo kolegomis ar klientais. Taip pat galėsite susipažinti, su kokiais žmonėmis kartu dirbate, kokie jų interesai ir t. t. Na, o kai dirbate tarptautinėje aplinkoje ir dar sutinkate klientus ar kolegas pirmą kartą, ko gero, jaučiate dar didesnį spaudimą, nes tenka kalbėti angliškai. Būtent dėl šios priežasties šiandien papasakosiu kaip išvengti tų nejaukių tylos akimirkų.
Saugūs trumpi pokalbiai
Kai ateina metas išsirinkti temą, apie ką norite komunikuoti su žmogumi, turėtumėte rinktis paprastą, lengvą bei kaip nors susijusią su jumis abiem. Tarkime, oras, sportas ar televizijos aktualijos yra saugios temos, tačiau būtinai atkreipkite dėmesį į kultūrinius skirtumus. Pavyzdžiui, Prancūzijoje labai dažnai kalbama apie politiką, tačiau kitose šalyse tai nėra geras pasirinkimas. Ispanijoje ir Italijoje visuomet gelbsti sportas, Didžiojoje Britanijoje – oras, o dirbant su Rusijos rinka reikėtų rinktis kiek gilesnes temas. Kai kurios šalys mėgsta kalbėti apie save ar savo šeimas, bet, pavyzdžiui, Kinijoje nėra priimta kalbėti apie savo asmeninį gyvenimą.
Kiek ilgai šnekučiuotis?
Kiek laiko turi trukti trumpas pokalbis prieš imantis verslo reikalų – sunku pasakyti, tačiau tai yra pakankamai svarbu. Šioje vietoje labai svarbu pažinti kultūrą, su kuria susiduriate, vienose šalyse tai trunka vos keletą minučių, kitose gali trukti ir beveik visą susitikimą. Pavyzdžiui, Vokietijoje visiškai neįprasta ilgai šnekučiuotis, dėl to draugiškiems santykiams suformuoti reikia daugiau laiko, taip pat Japonijoje ir Suomijoje. Dažu atveju pašnekovai apsikeičia keletu malonių sakinių ir grįžta prie verslo reikalų. Na, o Amerika ar Brazilija garsėja savo draugiškumu ir ilgu bei maloniu pasikalbėjimu prieš prasidedant susitikimui. Atminkite, labai svarbu pasidomėti kultūra, su kuria teks susidurti, tuomet būsite pasiruošę tam tikroms situacijoms.
Skaitykite toliau ↓
Temos, kurių verta vengti
Kai kurios temos gali atvesti jus į pavojingą teritoriją, tad būkite atsargūs. Pateiksiu keletą tokių temų pavyzdžių. Aš beveik įsitikinusi, jei jūs komunikuojate darbo aplinkoje, niekas nenori girdėti ar diskutuoti apie jūsų gaunamas pajamas, o tuo labiau išgirsti klausimo apie savąsias. Taip pat, ko gero, nieko nedomina, kokias problemas turi ar kelia jūsų augintiniai ar kokias sveikatos problemas turite patys. Mano patarimas, nuolatos stebėkite pašnekovo kūno kalbą, jei atrodo, jog jis jaučiasi nepatogiai, manau, taip ir yra, vadinasi, laikas keisti pokalbio temą.
Trumpų pokalbių akcentai
Išlikite draugiški, parodykite, jog domitės pašnekovu ir stenkitės jam užduoti klausimų. Taip pat bandykite dažniau sutikti su jo teiginiais, nes jei labai anksti su kuo nors nesutiksite, tai gali reikšti pokalbio pabaigą. Nepamirškite suteikti informacijos apie save ir savo šalį, tik ne per daug asmeniškos, žinoma. Šypsokitės ir nebijokite kartas nuo karto pajuokauti.
Norint palaikyti pokalbį anglų kalba su pašnekovu, turite nuolatos tobulinti šį įgūdį. Pradedantiesiems vienas puikiausių būdų – nuotoliniai anglų kalbos kursai, kuriuose gausite struktūrizuotą mokomąją medžiagą, mokytojo pagalbą bei galėsite mokytis jums patiems asmeniškai patogiausiu laiku.