5 būdai, kaip tobulinti anglų kalbos klausymą namuose

Ar kada nors svarstėte, o gal net bandėte pasileisti anglišką radijo stotį ar podcast‘ą ir nuėjote miegoti, o prabudę ryte tikėjotės, jog stebuklingai suprasite viską, kas sakoma anglų kalba? Deja, bet tokiu būdu klausymo neištobulinsite, bet kas iš tiesų efektyviai veikia – aktyvus klausymasis. Naudojant šį būdą mokymuisi, jums reikės spėlioti, kelti klausimus, užsirašinėti ir daug praktikuotis, jei norite tobulėti. Žinoma, būti aktyviu klausytoju nėra lengva, tačiau žingsnis po žingsnio ir jūs pasieksite savo užsibrėžto tikslo. Būdai, kuriuos pateiksiu, šiek tiek pagreitins mokymosi procesą bei nebus per daug sunkūs, todėl tikrai viską galite atlikti savarankiškai net neišeinant iš namų.
Susitelkite ties pačia svarbiausia informacija
Nuo ko geriausia pradėti – suprasti pagrindinę esmę iš girdimos, jums suteikiamos, informacijos. Atkreipkite dėmesį į raktažodžius, kurie jums ir leis suprasti pašnekovo mintis bei norimą perteikti informaciją. Tai leis jums suprasti net labai sudėtingus sakinius. Kaip tai tobulinti? Labai nesudėtinga – raskite YouTube platformoje anglišką vaizdo įrašą jums įdomia tema, žiūrėkite be subtitrų ir užsirašykite visus raktažodžius, vėliau juos perskaitykite, ar pavyksta suprasti apie ką buvo vaizdo įrašas? Jei ne, pažiūrėkite dar kartą ar net porą, tol, kol raktažodžiai atskleis vaizdo įrašo pagrindinę mintį.
Kartais paspėliokite
Situacijos stebėjimas jums gali suteikti tam tikros informacijos, net jei nesuprantate visų žodžių ar frazių. Juk mes tai darome ir kalbėdami lietuviškai, tiesiog to nesuvokiame. Pavyzdžiui, atėję į restoraną su padavėju tikimės kalbėti apie meniu ar vakaro specialųjį patiekalą, jei priėjęs padavėjas paklaustų apie vakar vykusias krepšinio varžybas, pripažinkime, būtų šiek tiek keista ir netikėta. Tokių situacijų pasitaiko nedaug, todėl visuomet tikėdamiesi vienokio ar kitokio pokalbio galite jam šiek tiek pasiruošti. Taip pat, jei norite praktikuotis suprasti informaciją iš situacijos – įsijunkite anglišką vaizdo įrašą, puikiai tinka kelionių laidos ir tinklaraščiai, tačiau šį kartą žiūrėkite ir be subtitrų ir be garso. Pabandykite suprasti, kur jie keliauja, ką valgo, ar jie yra patenkinti. Tuomet pažiūrėkite tą patį vaizdo įrašą su garsu ir subtitrais, kiek pavyko suprasti iš konteksto ar atspėjote?
Skaitykite toliau ↓
Plėskite žodyną
Ilgainiui pastebėsite, kad yra žodžių ar frazių, kurių nesuprantate ir jos pasikartoja, siūlau pasidomėti ir jas išmokti. Taip pat, labai vertinga išmokti jungiamuosius žodžius ar frazes, su kuriomis galėsite pagyvinti savo istorijas ar lengviau sekti pašnekovą, pavyzdžiui, however, despite ar you‘ll never guess what happened next.
Klausykitės skirtingų akcentų
Labai svarbus dalykas yra suprasti įvairius anglų kalbos akcentus, nes ne visuomet kalbėsite tik su britais. O kas labai džiugina, jog šiais laikais norint išgirsti akcentų įvairovę nereikia keliauti po skirtingas šalis, užtenka rasti filmų ir klausytis jos su subtitrais, patikėkite, tikrai įdomu išgirsti kaip tas pats žodis yra ištariamas su skirtingais akcentais.
Panaudokite savo žinias realiose situacijose
Jei dar neturite su kuo praktikuotis anglų kalbos, nenusiminkite. Pasikartosiu, šiomis dienomis yra be galo daug galimybių, galite rasti su kuo bendrauti balso pranešimais internete, ar grupelę žmonių savo mieste, kurie susirenka aptarti dienos įvykius prie puodelio kavos. Galimybių tikrai yra, reikia tik noro ir šiek tiek pastangų jas atrasti.
Žinoma, tam, kad galėtumėte tobulinti savo anglų kalbos klausymosi įgūdžius, reikia bent minimalių anglų kalbos žinių. Jei tokių dar neturite ar manote, kad norite šiek tiek pagalbos tobulėjimo procese, ko gero, geriausias būdas – nuotoliniai anglų kalbos kursai pradedantiesiems. Juose gausite struktūrizuotą mokomąją medžiagą, mokytojo pagalbą, bei galėsite mokytis jums asmeniškai patogiausiu metu.