Koks yra geriausias būdas mokytis anglų kalbos?

Koks pats geriausias būdas mokytis anglų kalbos yra labai sunkus klausimas, nes tai priklauso nuo žmogaus išsikeltų tikslų, turimos gyvensenos bei asmeniui efektyviausių mokymosi metodų. Tačiau, jei jaučiatės pakankamai pasimetę ir dar nežinote koks metodas jums yra veiksmingiausias, nenusiminkite, pateiksiu keletą variantų. Labai rekomenduoju išbandyti visus ir tuomet nuspręsite, kurie metodai jums veikia, o kurie ne.
Kokie yra mokymosi metodai?
Anglų kalbos galite mokytis savarankiškai, tokiu atveju jums prireiks įvairių įrankių, tai įvairios angliškos knygos, žurnalai, taip pat, į pagalbą, ko gero, pasitelksite angliškas dainas bei savo mėgstamiausius filmus. Galite rasti grupę žmonių socialiniuose tinkluose ar nebūtinai, kurie susirenka kartu tobulinti savo anglų kalbos žinias ir mokytis iš vienas kito klaidų. Kitas metodas – mokytis nuotolinėje ar fizinėje anglų kalbos mokykloje. Žinoma, čia gausite struktūrizuotą mokymosi informaciją, su visais reikalingiausiais elementais, tačiau reikės atrasti būdą, kaip suteiktą informaciją mokytis kuo efektyviau. Savaime suprantama, jei neturite bent minimalių anglų kalbos žinių, tai ženkliai geresnis variantas mokytis anglų kalbos kursuose. Pateiksiu keletą metodų, kurie gali padėti geriau įsisavinti pateiktą informaciją.
Skaitykite toliau ↓
Mokymosi metodai
- Gramatikos vertimo metodas. Vis dar dažnai naudojama mokymosi procese, šio metodo tikslas yra išmokti gramatiką bei žodyną tam, kad galėtumėte skaityti ir suprasti pagrindinius dalykus. Atliekant vertimo užduotis mokomasi analizuoti bei mokytis gramatines taisykles, o skaitant įvairius tekstus yra plečiamas žodynas. Šis metodas akcentuoja skaitymo ir rašymo svarbą.
- Tiesioginis metodas. Tai yra beveik visiška priešingybė anksčiau minėtam metodui. Tikslas – suprasti ir išmokti kaip komunikuoti anglų kalba kasdienėse situacijose ir tai daryti laisvai. Mokomasi užduodant klausimus bei atsakant mokytojui ar bendramoksliams, o nauji žodžiai yra išmokstami į pagalbą pasitelkiant vizualinę medžiagą. Prieš mokantis rašyti, pirmiausia mokomasi klausyti bei kalbėti, o gramatikos taisyklės išmokstamos praktikoje.
- Kartojimo metodas. Tikslas – gebėti anglų kalba komunikuoti automatiškai. Mokomasi klausant dialogų iš kasdienių situacijų bei juos kartojant tol, kol išmokstama išgirdus panašų klausimą atsakyti automatiškai, beveik nesigilinama į gramatiką. Labai akcentuojamas klausymas bei kalbėjimas praktikuojant ir tobulinant anglų kalbos žinias.
- Komunikacijos metodas. Tikslas – išmokti sėkmingai komunikuoti anglų kalba. Šis metodas dėmesį skiria prasmingam komunikavimui, interakcijai su anglakalbiais ir skatina žmogaus kūrybingumą.
- Mišrus mokymasis. Ko gero, naujausias ir, mano nuomone, geriausias būdas mokytis anglų kalbos. Tikslas – laisvai komunikuoti anglų kalba. Šis metodas dėmesį skiria klausymo, kalbėjimo bei rašymo praktikai, tačiau visą tai įpinant į savo kasdienį gyvenimą. Gramatikos mokytis, pavyzdžiui, kursuose, tačiau plėsti žodyną bei lavinti klausimą galite žiūrėdami filmus ar laidas anglų kalbos, skaitydami bei dainuodami angliškai. Svarbu savo esamus įpročius šiek tiek patobulinti, kad nuolatos tobulėtumėte.
Kiekvienas turime skirtingus metodus, kurie padeda kuo efektyviau mokytis naujų dalykų. Tačiau taip pat svarbu pasirinkti tinkamą būdą mokymuisi. Pradedantiesiems labai rekomenduoju nuotolinius anglų kalbos kursus, kuriuose gausite struktūrizuotą mokomąją medžiagą, mokytojo pagalbą bei galėsite mokytis jums asmeniškai patogiausiu laiku.