6 būdai, kaip efektyviai mokytis nuotoliniu būdu

Pirmą kartą mokotės nuotoliniuose kursuose? Nieko, aš jums padėsiu! Pasakysiu atvirai, tai šiek tiek sunkiau nei sėdėti klasėje ar auditorijoje, vien dėl to, jog joks asmuo nereikalauja jūsų dėmesio ir susikaupimo. Šiuo atveju labiau reikia jūsų motyvacijos ir ryžto mokytis. Taip pat, ko gero, nuotolinius kursus klausote namie, o čia jums viskas pažįstama, gausu blaškančių dalykų, todėl yra daug sunkiau susikaupti. Būtent todėl pateiksiu keletą būdų kaip tai daryti sėkmingai!
Iškelkite sau dienos tikslus
Paklauskite savęs, ką tikitės pasiekti, išmokti kursuose kiekvieną dieną. Turint aiškų tikslą jūs ilgiau išliksite motyvuoti ir be laiko vilkinimo stengsitės to pasiekti. Tikslas turėtų būti konkretus ir lengvai išmatuojamas, pavyzdžiui, „Šiandien peržiūrėsiu vienos pamokos turinį ir išmoksiu 5 naujas frazes“. Nesakykite, kad širdyje nedžiūgaujate, kai pasiekiate tai, ką užsibrėžėte, na, ir, žinoma, nepamirškite apdovanoti savęs, po kiekvieno pasiekto tikslo, dėl jo įdėjote daug pastangų!
Raskite nuolatinę studijų erdvę
Informaciją lengviau atsiminti, jei esate toje pačioje vietoje, kur pirmą kartą ją sužinojote, todėl turėdami specialią erdvę namuose internetiniams kursams galite padaryti savo mokymąsi kur kas efektyvesnį. Iš tos vietos pašalinkite visus blaškančius elementus, taip pat kalbu ir apie socialinius tinklus, ir, jei įmanoma, erdvę įkurkite atskirai nuo savo lovos, sofos ar zonos, kurioje mėgstate ilsėtis. Aiškus skirtumas tarp to, kur studijuojate ir kur darote pertraukas, gali padėti susikaupti.
Kalendoriuje pasižymėkite laiką mokymuisi
Atverskite savo kalendorių ir pasirinkite numanomą laiką, kurį galėsite skirti paskaitų žiūrėjimui ir užduočių atlikimui. Turint specialiai suplanuotą laiką mokymuisi mintimis būsite pasirengę priimti naują informaciją, o ir nuotaika bus darbingesnė. Taip pat tai padeda užtikrinti, kad jūsų kursai netaps paskutiniu dalyku darbų sąraše.
Skaitykite toliau ↓
Aktyviai konspektuokitės
Užrašų darymas skatina aktyvų klausymą ir mąstymą, gerina supratimą, kelia klausimų ir palaiko jūsų dėmesį. Tai gera strategija siekiant įsisavinti žinias, nesvarbu, ar mokotės internetu, ar klasėje. Taigi, paimkite užrašų knygelę arba suraskite jums tinkamiausią skaitmeninę programą ir pradėkite konspektuoti pagrindinius dalykus. O iškilusius klausimus galėsite užduoti man, vos pasibaigus pamokai.
Darykite vieną dalyką vienu metu
Žinau, kad šiuolaikiniai žmonės mėgsta atlikti daug darbų vienu metu, bet ar susimąstėte, kad tai ne visuomet yra naudinga? Įvairių užduočių atlikimas vienu metu yra ne toks produktyvus, kaip susitelkimas ties viena užduotimi vienu metu. Stenkitės sutelkti dėmesį į vieną dalyką, taip sukaupsite daugiau informacijos ir atliksite užduotis produktyviau bei lengviau.
Darykite pertraukas
Labai svarbu smegenis atpalaiduoti nuo mokymosi, kad tolimesnis darbas būtų produktyvus. Jei valandą įtensingai mąstote ir sprendžiate sunkią problemą, padarykite pertrauką. Pasivaikščiojimas lauke, keletas sporto pratimų, dušas ar pokalbis su draugu gali suteikti jums energijos ir netgi sukurti naujų idėjų, kaip įgyvendinti tam tikras užduotis.
Jei naudosite 6 anksčiau išvardintus patarimus daugiau nebereikės skųstis artimiesiems, jog sunku susikaupti ir nieko neišmokstate. Viskas priklauso nuo nusiteikimo, o kai žinai tam tikras gudrybes, ne taip sunku tampa mokytis ir nuotoliniu būdu.