5 patarimai, kaip lengviau prisiminti naujus anglų kalbos žodžius

Vienas svarbiausių dalykų mokantis naujos kalbos yra žodynas, be jo negalėsite komunikuoti nei žodžiu, nei raštu. Tačiau tai padaryti tikrai nėra lengva ir daugelis turi įdėti nemažai pastangų, kad juos išmoktų ir mokėtų pritaikyti. Tačiau dalinuosi 5 išbandytais patarimais, kaip galite efektyviau įsiminti žodžius ir pradėti juos kuo greičiau vartoti.
Sužinokite reikšmę
Jei skaitote straipsnį ar internete pamatote reklamą, perskaitykite ją ir visus joje nežinomus žodžius išsiverskite ir užsirašykite telefone ar jums patinkančioje užrašinėje. Tačiau pirmiausia rekomenduoju surasti anglišką žodžio reikšmę ir tik tuomet išsiversti lietuviškai. Kodėl? Tokiu būdu išmoksite daugiau žodžių bei, jei pamiršite šį žodį, visuomet mokėsite apibūdinti ką norite pasakyti. Na, o lietuviškai išsiverkite tam, kad būtumėte teisingai supratę žodžio reikšmę.
Vartokite išmoktus žodžius
Lengva prisiminti naują žodį kelias minutes, bet ar prisimenate jį po dienos ar savaitės? Labai svarbu suprasti kur žodį galite pritaikyti, todėl su kiekvienu nauju žodžiu sugalvokite bent po vieną sakinį. Pasistenkite sukurti kuo žaismingesnį ar tokį, kurį galite lengvai įsivaizduoti, nes šie sakiniai turi būti kiek įmanoma labiau įsimintini. Sugalvotus ir užrašytus sakinius garsiai perskaitykite bent keletą kartų. Kas būtų dar puikiau, kad su naujo žodžio kitomis formomis, tarkime skirtingais laikais, sukurtumėte istoriją, taip sužinosite daugiau šio žodžio panaudojimo būdų.
Pradėkite mokytis frazes
Kartais daug lengviau mokytis naujas frazes, o ne kiekvieną žodį atskirai. Pavyzdžiui, galite pasirinkti žodį ir išsirinkti bent dažniausiai vartojamas frazes, tarkime žodis „focus“, o jo frazės gali būti focus on, out of focus ar lose your focus, sužinokite ką jos reiškia ir kaip yra vartojamos. Mokantis frazes geriau suprasite žodžio reikšmę.
Skaitykite toliau ↓
Praktikuokitės
Daug geriau prisimename naujus dalykus, jei mokymasis yra aktyvus, tai reiškia užuot tik klausęsi ar skaitę, turite stengtis kuo daugiau kalbėti, skaityti, rašyti bei klausyti. Papasakokite savo draugui ar šeimos nariui apie išmoktą žodį ir skirtingus jo vartojimo būdus bei frazes su juo. Kito mokymas dažnai mums patiems padeda geriau suprasti informaciją, nes šias žinias turime perduoti žmogui kuo paprasčiau ir aiškiau, o kartais kiti užduoda klausimus iš kitos perspektyvos, apie kuriuos patys net nesusimąstome. Jei kol kas nedrįstate pasakoti kitam žmogui, pirmiausia paaiškinkite sau. Įrašykite savo balsą, kaip angliškai perduodate informaciją apie išmoktus žodžius ir frazes, taip galėsite paklausyti informacijos po keletos dienų ir galbūt kils daugiau klausimų.
Mokymąsi paverskite žaidimu
Daugeliui yra lengviau įsiminti, kai mokosi ne tik iš vadovėlių, tačiau anglų kalbą integruoja į žaidimą. Galite norimus išmokti ir įsiminti žodžius užrašyti ant skirtingų lapelių ir su jais sudaryti sakinius, nenaudojant jokių ankstesnių užrašų. Arba suvaidinti tam tikras situacijas, tarkime, jei norite išmokti žodžius susijusius su kelionėmis, su draugu galite suvaidinti, jog vienas esate viešbučio administratorius, kitas – ką tik atvykęs turistas, vėliau apsikeiskite. Ir nepamirškite, jog šiais laikais yra be galo daug galimybių, jūsų draugas gali būni net iš kitos šalies.
Taip pat labai svarbu nepersistengti, kalbos mokymasis yra pakankamai ilgas procesas, patartina mokytis po 1 žodį per dieną, tačiau tai priklauso nuo jūsų dienotvarkės, nepamirškite to objektyviai įvertinti. Žinoma tobulinti ir plėsti savo anglų kalbos žinias galite savarankiškai, tačiau, jei norite įgauti žinių, geriausias būdas – nuotoliniai anglų kalbos kursai, kuriuose gausite struktūrizuotą mokomąją medžiagą bei mokytojo patarimus.